Muzeum Kocham Bałtyk

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Nieortodoksyjny sposób na promocję nadbałtyckiej części północnych Kaszub i samego morza. Mianowicie przez dużą wystawę z najsłynniejszych klocków świata - LEGO. Przy czym klasyczne zestawy z różnych serii można obejrzeć w pudełkach w sklepiku. Ekspozycję tworzą oryginalne, zapewne nigdzie indziej nie spotykane budowle.

Wszystkie zamknięte w gablotach zabawki to indywidualnie zaprojektowane i wykonane przez pasjonatów konstrukcje. Ich zręczne palce, zmysł architektoniczny i wyobraźnia stworzyły m.in. całe wesołe miasteczko, okręt podwodny, Wersal, skatepark, zamki, czołgi i wiele, wiele innych. Większość autorów to członkowie znanego wśród miłośników LEGO stowarzyszenia ZBUDUJMY.TO. W sumie w swarzewskiej placówce przygotowano kilkaset dużych i małych budowli.

Komu nie wystarczy oglądanie przez szybę, może wziąć udział w warsztatach budowania i programowania robotów WeDo. Albo też usiąść w specjalnym kąciku i pobawić się klockami tak, jak się żywnie spodoba.

Za powstanie muzeum, reklamowanego przez pięciometrowego marynarza - bodaj największego ludzika LEGO na świecie - odpowiadają władze gminy Puck i kilku lokalnych organizacji oraz grup działania. Placówka ma być systematycznie wzbogacana o kolejne instalacje i dodatkowe atrakcje - jak np. wystawy przyrodnicze, trójwymiarowe murale czy rozbudowany plac zabaw z karuzelami i huśtawkami dla dzieci.

Cennik

Bilety do swarzewskiego muzeum "Kocham Bałtyk" (od początku czerwca do końca sierpnia wariant droższy):

  • normalne 10-13 zł
  • ulgowe 5-8 zł
Mini przewodnik

Wymyślony przez gminę i lokalne stowarzyszenia sposób na promocję północnych Kaszub. Na wystawie w gablotach umieszczono dziesiątki, jeśli nie setki oryginalnych konstrukcji - od małych scenek w rodzaju kraksy czy komnaty czarownic, aż po wymagające tysięcy klocków budowle - jak odtworzony od A do Z lunapark. Wszystkie zaprojektowali i zbudowali pasjonaci LEGO.

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (1)
Anonim
10.08.2023 11:48

Podobno jest zamknięte od 2020 roku :-(

Dodaj komentarz
Lokalizacja