Port Rybacki

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Port Rybacki we Władysławowie powstał nad pełnym morzem w latach 1936 - 1938. Jest jednym z najważniejszych portów rybackich nad Bałtykiem.

Dwa falochrony: wschodni i zachodni wcinające się głęboko w morze, pełnią również funkcję mola spacerowego dla spragnionych jodu, słońca i spacerów wczasowiczów. Do władysławowskiego portu od maja do października cumują jachty sportowe i żaglowce, które mogą zaopatrzyć się tu w paliwo, prowiant i wodę, dokonać potrzebnych napraw oraz remontów. Latem, port pełni również funkcję bazy dla rejsów wycieczkowych po Morzu Bałtyckim.

Zarządcy przygotowali również Izbę Pamięci Portu - niewielką wystawę, przybliżającą przyjezdnym specyfikę pracy rybaków na morzu oraz rozmaite historyczne ciekawostki. Takie jak np. replika kutra, którym generał Józef Haller miał wybrać się w rejs niedługo po uroczystościach Zaślubin Polski z Morzem.

Mini przewodnik

Jeden z najważniejszych, a przy okazji największych portów na całym polskim wybrzeżu. Do Władysławowa zawijają oczywiście nie tylko kutry rybackie. Cumują tu też innego rodzaju jednostki (szczególnie dużo od maja do października),w tym prywatne jachty czy statki wycieczkowe. Długie falochrony przy wejściu do portu są doskonałe do rekreacyjnego spaceru.

Blogi

Port Rybacki warto zapisać na wideo – może się tym zająć KM Studio filmowanie Jelenia Góra

Galeria

Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja