Aktywny wypoczynek- Chałupy będą idealne

Komu marzą się wakacje nad polskim Bałtykiem z dominującym zacięciem sportowym, nie ma się co specjalnie zastanawiać, tylko pakować sprzęt do ulubionych dyscyplin i w te pędy pojechać do Chałup. Kultowe - w dużej mierze dzięki twórczości Zbigniewa Wodeckiego - letnisko zapewnia świetne warunki do uprawiania wszelkich morskich sportów wodnych, o czym najlepiej świadczą liczba zjeżdżających tutaj windsurferów czy ilość baz kitesurfingowych szkółek. A jeśli dodać do tego kompleks obiektów we Władysławowie-Cetniewie, to wyjdzie istny sportowy raj na ziemi.

Wodniacy upodobali sobie Chałupy głównie z uwagi na specyfikę Zatoki Puckiej po zachodniej stronie w znacznej mierze podwodnej Mierzei Rewskiej. Niemal zamknięty, stosunkowo spokojny akwen i sprzyjające warunki wietrzne to wymarzone okoliczności, aby rozpocząć swoją przygodę z kitesurfingiem. Ślizgów za latawcem można nauczyć się całkiem szybko, korzystając z usług instruktorów MEGA SURF, Easy Surf Center, Fun Surf czy innej z wielu działających pod Chałupami szkółek. Coś dla siebie wybiorą również ci, którzy woleliby zaznajomić się bliżej z żaglem i deską windsurferską. Lokalną specjalnością są także wyprawy nurkowe na wrakowiska, zaczynające się z reguły w miejscowym porcie.

Oczywiście nikt nie każe pchać się od razu w konkurencje było nie było ekstremalne. Portowa wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego ma na stanie choćby rowery wodne, łodzie wiosłowe oraz niewielkie (w większości) żaglówki. Turyści preferujący wybitnie rekreacyjne, nieco statyczne sporty, mogą równie dobrze wybrać się na ryby - łowić w dogodnym miejscu przy brzegu albo zabrać się na wędkarską wycieczkę jednym z kutrów.

Kolejne opcje na aktywne spędzanie czasu oferują naturalnie również plaże. Wprawdzie na obszarze Chałup działa tylko jedno gminne, strzeżone kąpielisko - przy zejściu nr 22 - to przy zachowaniu zdrowego rozsądku i podstawowych zasad bezpiecznie będzie na każdym odcinku. Przy odpowiedniej ilości wolnego miejsca na piasku, można jeszcze spróbować siatkówki plażowej, badmintona na piasku, beach soccera, frisbee… Plaże to także doskonała lokalizacja do codziennego uprawiania joggingu. Bieganie najwięcej uroku ma wczesnym rankiem i późnym wieczorem, kiedy słońce wisi nisko nad horyzontem.

Podziwianie ciszących oczy. pocztówkowych krajobrazów przy jednoczesnym treningu to jedna z podstawowych zalet jazdy na rowerze. Z uwagi na geograficzną charakterystykę Chałup, przez miejscowość przebiega praktycznie jeden oficjalny szlak dla rowerzystów. Liczy on niespełna 45km i łączy Hel z Puckiem. Kolarzom-amatorom należy jeszcze polecić edukacyjne ścieżki przyrodnicze w okolicach Juraty - większość tras przystosowana jest dla rowerzystów.

Zwolennikom piłki nożnej, tenisa, koszykówki i innych popularnych dyscyplin, jeżeli nie zadowolą ich boiska przy obiektach noclegowych, pozostaje wyskoczyć do Centralnego Ośrodka Sportu i Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie. Już sama nazwa ośrodka wskazuje, jaki poziom reprezentuje infrastruktura kompleksu. A dzięki aquaparkowi Aquarius, będzie to też świetna alternatywa dla plażowania w przypadku kiepskiej pogody.

Z punktu widzenia miłośników aktywnego wypoczynku, Chałupy same w sobie stanowią bardzo wyspecjalizowany ośrodek sportów wodnych, gdzie najwięcej atrakcji czeka na miłośników kite- i windsurfingu. Jednak bliskie sąsiedztwo Władysławowa sprawia, iż swoje sportowe hobby z powodzeniem mogą tu realizować także ci wczasowicze, którzy wolą zupełnie inne formy ćwiczeń i rywalizacji.

Dodano: 2016-10-17 12:00:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz