Za co kochamy Chałupy?

Wieś nadmorska licząca 376 mieszkańców, niewielka,cicha. W sezonie letnim tętni życiem, w miasteczku roi się od turystów. Dlaczego? Co skłania turystów do przyjrzenia się ofertom Chałup bliżej?

Na pierwszym miejscu postawmy krajobraz. To on zachęca wszystkich do tego, aby zarezerwować miejsce na urlop właśnie tam. Z jednej strony Bałtyk, z drugiej wody Zatoki Puckiej. Bajka! Szeroka piaszczysta plaża z wydzielonym miejscem dla nudystów zaprasza do plażowania i kąpieli. Do wyboru: w stroju albo bez.

Wszechobecny zapach lasu również jest niczego sobie. Po zgiełku miasta i smrodzie spalin na pewno będziemy mogli tu odetchnąć pełną piersią.

Funkcjonuje tu również wiele szkół sportów wodnych - kitesurfingu, wakeboardingu, surfingu. Każdy kto jest miłośnikiem sportów ekstremalnych na pewno będzie w stanie zaspokoić w Chałupach swoje żądze zastrzyku adrenaliny. Oprócz tych sportów możemy również skorzystać z tras rowerowych oraz, na przykład, toru kartingowego we Władysławowie położonym jedynie 8 km od Chałup. 

Atrakcji w okolicy Chałup co też jest co niemiara. Fokarium, muzea, stajnie, latarnie morskie, wystawy, muzeum iluzji… Niczego nam tu nie zabraknie. Nawet podczas niepogody możemy znaleźć w Chałupach rozrywki, które pozwolą nam na zabawę gdy na dworze pada deszcz. Wakacje na pewno spędzimy ciekawie. Każdy przecież liczy na to, że podczas swojego wyczekiwanego urlopu nie tylko wypocznie, ale też będzie mógł oddać się rozrywce i nie będzie się nudził.

Dla głodomorów w Chałupach mamy mnóstwo niezłych opcji. Restauracje czy smażalnie nęcą zapachami, zapraszają do skosztowania smakowitych potraw, odstawieniu diety na bok i szaleństwie kulinarnym. Przecież jesteśmy na wakacjach, można! Gdy nabierzemy ochoty na coś słodkiego lodziarnie i kawiarnie zabiorą nas w słodką podróż serwując gofry, desery lodowe, naleśniki i ciasta. Popijemy to oczywiście przepyszną kawą. 

Kalendarz imprez Chałup i okolic jest bardzo ciekawy. Możemy wziąć udział w rajdach rowerowych i maratonach, wyszaleć się na koncercie, pobawić się na festynie czy festiwalu… Imprez nigdy nie za wiele. Nie tylko Chałupy mogą się poszczycić takimi atrakcjami. Przecież stąd niedaleko do Władysławowa, Helu, Pucka czy Trójmiasta! Tam też możemy się udać aby skorzystać z tegorocznych imprez zorganizowanych przez nadmorskie miejscowości.

Nie wahajmy się więc i zarezerwujmy sobie urlop w Chałupach. Baza noclegowa Chałup jest naprawdę bogata. Czy mamy ochotę na nocleg w apartamentach, pensjonacie, domkach czy nawet na campingu - Chałupy stoją przed nami otworem. 

W końcu, jak śpiewał Wodecki, “Chałupy welcome to”.

Dodano: 2019-09-10 09:21:00

Komentarze (0)
Dodaj komentarz