Chałupy

Chałupy to niewielka miejscowość, oddalona o ok. 7 km od Władysławowa, położona w województwie pomorskim i powiecie puckim. Niegdyś była jedną z dzielnic Władysławowa. Dziś liczyć tu mozna na kameralną i relaksującą atmosferę, sprzyjająca wypoczynkowi przez cały rok.

Urokliwy krajobraz lądu oblewanego z jednej strony wodami zatoki Puckiej, z drugiej zaś Bałtyku czyni dawną rybacką wioskę, spokojnym przylądkiem otoczonym dużymi nadmorskimi kurortami. Jeśli zważać na atrakcyjność terenów, nikogo nie dziwi też fakt poświęcenia jej tekstu pewnej piosenki, śpiewanej przez znanego szerokiej publiczności Zbigniewa Wodeckiego. Dzięki hitowi lat osiemdziesiątych miejscowość urosła do rangi mekki turystów i naturystów (również przez powstanie tutaj pierwszej plaży nudystów w kraju).

Plusów niewielkiej wioski jest jednak znacznie więcej. Lokalizacja na Półwyspie Helskim, z plażą bałtycką z jednej strony i płytkimi wodami Zatoki Puckiej z drugiej, uczyniła to miejsce stolicą windsurfingu, skupiając uwagę fanów tej dyscypliny z całego kraju. Szczególnie rozpowszechnione sporty wodne spowodowały popularność ośrodków szkoleniowych, od których roi się na nadmorskim wybrzeżu. Poza windsurfingiem możemy tu uprawiać kitesurfing, który uzyskał wysoką klasę A0, surfing i wakeboarding, uchodzące za dyscypliny bardzo widowiskowe, zdobywające coraz większe uznanie wśród każdej grupy wiekowej.

Nie brakuje tu także innych rozrywek w sezonie letnim.“Kaszubskie Łodzie pod Żaglami” na przykład, to nie lada gratka dla fanów morza i morskiej kuchni. Impreza gwarantuje takie atrakcje jak regaty, poznanie starego rzemiosła rybackiego, smakowanie kuchni kaszubskiej oraz konkursy.

Liczne pensjonaty i kwatery wypoczynkowe zapewniają komfortowy nocleg, począwszy od dzieci, przez osoby w średnim wieku, aż po seniorów. Jeśli chodzi o zasobność portfela, każdy znajdzie tu coś odpowiedniego dla siebie - możemy się bowiem zatrzymać w domkach letniskowych, pensjonatach, kempingach czy prywatnych pokojach.

Jedynym mankamentem miejscowości jest trudne rozstanie z nią, po zakończeniu urlopu, co towarzyszy wszystkiemu co piękne. Na pocieszenie, wobec ulotności chwil można przywołać wspomnienia lub wrócić tu za rok. Chałupy bowiem zawsze witają turystów z otwartymi ramionami.

Dodaj opinię

Ocena ogólna:        

Dla dwojga:        

Dla dzieci:        

Dla dorosłych:        

Dla seniorów:        

Komentarze (0)
Dodaj komentarz