Chałupy dla całej rodziny - TOP 5 atrakcji dla dzieci na wczasy nad morzem

Pokazy helskiego fokarium

Słynna Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego to przede wszystkim placówka naukowa, ale nie sposób odmówić jej pewnych walorów rozrywkowych. Od razu zaznaczmy jedną rzecz: to, co odwiedzający fokarium na Helu dość często biorą za pokazy dla publiczności, tak naprawdę jest treningiem medycznym. W dużym skrócie i uproszczeniu: przyzwyczajaniem dochodzących do zdrowia w fokarium zwierząt do badań zdrowotnych, montowania i odczytywania danych z nadajników oraz wszelkich innych czynności, jakim naukowcy poddają foki na wolności. Takie przygotowania pomagają w dobieraniu działań ochrony zagrożonych gatunków. Co nie zmienia faktu, że całość wygląda niezwykle efektownie. Podobnie zresztą jak samo karmienie fok.

Dodano: 2018-04-13 15:05:00

Komentarze (2)
Anonim
13.04.2018 15:32

Nie zaszkodziłoby jeszcze dodać paru słów o żeglarstwie, wędkarstwie i windsurfingu. To wszystko pasjonujące - każdy na swój wyjątkowy sposób - sporty wodne. A Chałupy tworzą wymarzone wprost warunki do ich uprawiania. Zarówno dla początkujących, jak też nieco bardziej już zaawansowanych. Jeśli tylko dzieci się wciągną, będą miały nie tyle chwilową atrakcję na lato, a piękne hobby na całe życie!

Anonim
23.04.2019 09:34

Ocean Park we Władysławowie największa bomba naszych wakacji, reszta atrakcji równie fajna, ale naturalnej wielkości morskie zwierzęta wygrały. Tunel z rekinami... fantastyczny.

Dodaj komentarz